Mitologia :: Fotografia - Photography :: Skarbiec - Treasury

Relacja w przebudowie!

Festiwal Wikingów - Viking Festival - Wolin 9-11 VIII 2002

W dniach 9 - 11 Sierpnia odbył się na Wolinie VIII Festiwal Wikingów, organizowany przez Stowarzyszenie Słowian i Wikingów oraz Wikingów z Wolina. Na brzegu rzeki Dziwnej na Wolinie zbudowano wikińską wioskę, w której mieszkali uczestnicy festiwalu - Wikingowie z 10 krajów. W ciągu dnia prezentowano tu rzemiosła wczesnego średniowiecza - tkactwo, garncarstwo, jubilerstwo, ciesielstwo, snycerstwo i wiele innych. Jedną z atrakcji były też wyścigi łodzi Wikingów i Słowian.

Na festiwalu nie zabrakło również muzyki wczesnego średniowiecza. Zespół Gny z Danii zaprezentował tradycyjne pieśni duńskie i norweskie, zaś Fidelius z Niemiec - utwory instrumentalne (w tym tańce dworskie) i ballady opiewające historie poległych w bitwie rycerzy.

Pierwszego dnia festiwalu odbył się konkurs łuczniczy.

Tego samego dnia odbył się też pokaz kunsztu wojennego Jomswikingów (zachodnia szkoła walki). Jomswikingowie byli Wikingami z Jomsborgu, dzisiejszego Wolina.

Drugiego dnia festiwalu odbyła się bitwa Wikingów i Słowian, w której wzięło udział 146 wojowników pod dowództwem wodzów z 6 państw oraz pokaz kunsztu wojennego Waregów z Rosji (wschodnia szkoła walki).

Po wielkiej bitwie część wojowników toczyła pojedynki w mniejszym gronie. Jedna z wojowniczek stanowczo rozprawiła się z przeciwnikiem...

Dzień zakończyła uroczystość zaślubin oparta na tradycji wikińskiej i słowiańskiej.

Ech ci turyści ;)
Turyści ;)
Start (main page)|Gallery|FairyTale|Arda|Prints|Contact|ZapomnianaWyspa|Links
The content of this web site is © Karolina Węgrzyn, all rights reserved. Unauthorized use of any of the materials on this site is strictly prohibited.
Zawartość strony chroniona prawem autorskim, nieautoryzowany użytek zabroniony. © Karolina Węgrzyn, wszelkie prawa zastrzeżone.
Gallery script Slimbox 2 © Christophe Beyls, customized.